Šikanovanie je aj "Dokáž a bojuj".

Autor: Katarína Ivaničová | 14.2.2014 o 20:17 | (upravené 14.2.2014 o 21:03) Karma článku: 8,01 | Prečítané:  725x

Poznám problematiku šikanovania veľmi dobre a nie som pedagóg,ale rodič. Mám rodinu,kde vychovávam deti tak,aby neubližovali a aby neklamali.Vysvetľujem im ,že všetci nemáme rovnaké šance a každý človek je iný

Poznám problematiku šikanovania veľmi dobre a nie som pedagóg,ale rodič. Mám rodinu,kde vychovávam deti tak,aby neubližovali a aby neklamali.Vysvetľujem im ,že všetci nemáme rovnaké šance a každý človek je iný.Sú dvojičky, chlapec a dievča a sú trinásťroční.Už v prvej triede bolo vidno,že nebudú patriť k " elite"  triedy,čo sa týka ubližovania a posmievania. Takto ich brala aj triedna učiteľka,vedela,že oni neklamú a sú slušní. No toto sa zmenilo v tretej triede,keď dostali novú triednu pani učiteľku s titulom. Tá sa snažila, aby nemala problémy navyše. Na posmievanie reagovala asi tak,že sa opýtala,čo sa stalo a bolo vybavené.Na moju  prosbu ,prípadne sťažnosť  reagovala čudne,pred celou triedou rozoberala,kto bol za ňou a na čo sa sťažoval.Toto isté hovorila aj ostatným rodičom a brala to ako problém,ale nie v tirede,ale s nami. No to posmievanie sa stále zhoršovalo až prerástlo na úplne agresívne chovanie spolužiakov a urážanie mojich detí. Prišla som slušne do školy a upozornila som pani triednu učiteľku na problémy.Pani učiteľka sa s týmto posmešne posťažovala pred celou triedou a potom nastala situácia,keď aj kto sa dovtedy neposmieval,tak sa začal. Pani učiteľka triedna síce mladá vekom, ale myslením ešte snáď zo socializmu,lebo vedela využiť koníčky,či zamestnanie rodičov vo svoj prospech  Jedna matka jej robila nechty a ja som jej upiekla pre jej deti dva krát tortu s myšlienkou, že pomáhať si predsa  máme. No stále sa situácia neriešila, ale zhoršovala.Pani učiteľka začala na  mňa   rozprávať ostatným rodičom,že stále vymýšľam a stále sa sťažujem. To,že situácia,ktorá je v triede sa volá šikanovanie,to bolo pre ňu nezaujímavé,až do chvíle kým som sa nespojila s ľudmi,ktorí sa tomuto venujú. Požiadala o radu Políciu,psychológa aj právnika,pomocnú ruku podal aj človek,ktorý sa venuje kyberšikane. Môj syn bol donútený,aby si nadávky na rodičov a urážky nahral na mobil,lebo inak mu učiteľka neverila. No pani učiteľka s titulom vyriešila iba to,že chlapec nahrával a navrhla mu zhoršenú známku zo správania a inak nevyriešila nič.Vraj to je porušenie školského poriadku. Nepotrebovala nahrávku počuť,nepotrebovala konfrontovať. No darmo matka žiaka,ktorý to v  triede vedie, jej pravidelne robieva nechty. Dospelo to až tam,že pani učiteľka navrhla ostatným rodičom petíciu na to,aby boli dvojičky preradené do inej triedy ,či inej školy. Pritom syn mal stále samé jednotky,bol bez poznámok a dcéra bola  s jednou dvojkou na vysvedčeniach.Obaja sa zapájali nadpriemerne do akcií v škole.  Boli slušní a zároveň sa sledovali a pomáhali si.
Toto ma  doviedlo k oficiálnej sťažnosti na šikanovanie, ale aj to pani triedna chcela použiť proti mne. Chcela zo mňa urobiť hysterku, klamárku a zmojich detí šibnuté deti, podvodníkov a klamárov aj napriek tomu, že jeden prípad bol vyriešený aj Políciou. Nevedela som si  pomôcť, deti chodili znechutené do školy a úplne vyčerpané zo školy. Až som jedného dňa na tieto praktiky upozornila pána riaditeľa a ten okamžite vymenil triednu učiteľku. No ak si myslíte,že to je koniec...tak nie. Pani učiteľka učí moje deti stále a  dáva hlavne synovi pocítiť,že on stojí za problémom, čo vidno aj na hodnotení. Mňa ako matku ohovára . Pritom stále nadržiava synovi nechtovej dizajnérky..Teraz  vidno,že celá trieda je iná,lebo to,čo ona tutlala sa prejavuje a snáď každý učiteľ sa sťažuje,že sa mu v tej triede zle učí. Takže znovu potvrdené, všade, ale úplne všade je to len a len o ľuďoch. Takto to vyzerá, keď učiteľka napomáha k tomu, že deti sa osmelia a chovajú sa drzo už takmer ku každému.
Na záver otázka "Oplatí sa v dnešnej dobe vychovávať deti k slušnosti?"

Na šikanovanie treba poukazáť,bojovať a riešiť,lebo nie každá učiteľka je ochotná v tom boji pomôcť  Nevzdávajme to ,lebo je to boj za naše deti a to sa oplatí.Nikto nemá právo ponižovať,urážať a ubližovať fyzicky,či psychicky. Je smutné, že pedagóg si rieši svoje snáď aj komplexy na niekom bezbrannom a podporuje, aby sa spolužiaci zabávali,či ubližovali  len preto, lebo deti alebo rodičia  sú nesympatickí učiteľke. Je to vôbec možné. Áno je!..., Učiteľka má byť nestranná a táto konkrétna pani učiteľka, ani nevie čo to je.
Existuje predsa etický kódex učiteľa a existuje ľudská dôstojnosť,keď nehovorím o pravidlách a zákonoch v našom štáte.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?