Ako je to vlastne s nami a štátom?

Autor: Katarína Ivaničová | 17.2.2014 o 19:18 | (upravené 17.2.2014 o 23:53) Karma článku: 6,54 | Prečítané:  473x

Hovorí sa,čo Slovák, to futbalista,ale dá sa povedať aj,čo Slovák, to politik....Vieme ako by sme chceli žiť a čo by malo byť pre všetkých samozrejmé. No nevieme sa dohodnúť. je pravda,že čo človek,to príbeh.No pravda je aj to,že zúfalí ľudia robia zúfalé činy.

Každý človek dostal od "sudičiek" svoje danosti. Niekto je pekný,niekto múdry a niekto má talent na maľovanie,hudbu....Veľa ľudí s tým vie pracovať,no niekto to v seba zadusí. Už dávno tvrdím,že nemáme všetci rovnaké šance. Kto sa chce len tak túlať životom,ten to má ťažšie. Politika začala byť súčasť nášho života. V našom živote sa stretávame s politikou všade,lebo politické nominácie,alebo lepšie povedané "čistky" sú bežné na úradoch aj iných štátnych organizáciách. Už dávno vieme,že odborníci nestraníci  nemajú rovnakú šancu.A to je škoda. Mnohí z nás sa vedia dobre vyjadrovať,ale strach je silnejší. A strach tu je. Strach o stratu zamestnania,o výhody a aj strach z ohovárania. Jednoducho strach:povedať svoj názor,nahlas" Tak, že doma je len doma,tam si povieme svoj názor a mnoho razy je tak zdravý,že by sa uplatnil na zlepšenie nášho života. No presadiť sa to už nie je také jednoduché. Angažovať sa v politickej strane ?  Ale v ktorej ? Veď,čo keď sa dáme do strany a tá potom vo voľbách pohorí a znovu nebudeme na výslní? Potom zbytočná námaha. Dovolím si to takto tvrdiť,lebo pár takých ľudí poznám osobne. No pokiaľ stále budeme takto kalkulovať a svoje názory meniť podľa počasia,tak sa na našom krásnom Slovensku nikdy nezmení situácia a budeme robiť veci,ktoré niekedy ani nemajú logiku. Nechcem nikoho uraziť,nikomu dávať návod ako a do akej strany sa prihlásiť.Chcem len apelovať na zdravý ľudský rozum,na obyčajné ľudské  vlastnosti, na gestá slušnosti a na všímavosť. Aj politiku by mali robiť odborníci a podľa možnosti z praxe,aby sa nestávalo,že sa rozhoduje zo stoličky,ktorá je tisíce kilometrov vzdialená od človeka,ktorý tú pomoc potrebuje.Podľa mňa u nás na Slovensku všetko funguje už len tak samospádom. Do ničoho sa neivenvestuje,ale čaká sa zisk. Myslím tým aj školstvo, ale aj zdravotníctvo,či naše potravinárstvo.Sme národ dobrých,šikovných ľudí a preto by sme mali vyberať do politiky nie len srdcom,ale aj rozumom. Kto vie dobre rozprávať,ten ešte nemusí mať povahu ako horská bystrinka. Nenarážam na nikoho konkrétneho,ale mám na mysli prax a prístup k ľuďom. Nebojme sa povedať "NIE" a opraviť názor,ktorý je vzdialený od praxe. Teória je jedna vec a prax iná vec. No aj politici by mali rešpektovať názory obyčajných ľudí,spolucítiť s chorými,starými,či inak znevýhodnenými ľudmi. Keď človek dostane  mandát v politike,stane sa silnejším a silnejší by mal pomáhať slabším. Reči ešte nikoho nenakŕmili,aj keď o tomto som už dávno rozmýšľala.Nehodí sa mi tam ani"klamstvá ešte nikoho nenakŕmili" ani to sa nedá tvrdiť. Slovensko je krajina zázrakov...

Rada by som žila v kľude,v slušnosti a nie v strachu. Chcela by som stretávať ľudí,ktorí vedia,čo chcú a vedia ísť za svojim cieľom. Chcela by som bezpečie pre seba,pre svoje deti,pre svojich susedov,pre seniorov,pre telesne postihnutých a pre všetkých ľudí. Aj tam siaha politika,tá dáva mantinely slušnosti a trestá porušenie zákona. Ideálne by bolo,keby trestali všetkých rovnako.No keď budeme len doma v obyvačke robiť svoju politiku,potom sa nesťažujme,že to nie je podľa našich predstáv.Máme svoje povinnosti,ale aj svoje práva. Pamätám si obdobie,keď sme sa sťažovali na to,že voľby sú len "fraška" a teraz,keď sa slobodne voliť dá,tak mnohí voliť ani nejdu. Viem ,sme už unavení,sklamaní a neveríme nikomu,ale vždy je možnosť zmeny.

Ja tomu verím....na Slovensku som sa narodila,tu  žijem,tu vychovávam svoje deti a tu chcem  žiť aj naďalej,ale tak,aby som sa nemusela hanbiť,že som Slovenka. Moje životné chyby ma posilnili a preto je vždy čas na niečo lepšie. Nepremeškajme ho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?