Nezávidím prvovoličom...

Autor: Katarína Ivaničová | 31.10.2015 o 21:48 | (upravené 1.11.2015 o 9:57) Karma článku: 4,24 | Prečítané:  554x

Volím, volíš, volíme... O chvíľu sú tu voľby, veľmi dôležité. Budú sa voliť zástupcovia ľudu v parlamente, opakujem zástupcovia ľudu. Každá strana bude ukazovať to lepšie JA.  Nové zriadenie prinieslo voľby demokratické.

Prežila som už pár volieb a musím povedať, že  tie, ktoré nás čakajú budú  veľmi zaujímavé. Ľudia -  voliči si budú vyberať podľa sľubov, sladkých rečí a obľúbenosti. Prídu dobré rady aj ovplyvňovanie. Vieme, ktoré strany doprajú nám občanom a ktoré doprajú svojim priateľom. Máme svoje skúsenosti so stranami, s ľuďmi, ktorí sú v  nich. No sú tu aj prvovoliči, ktorí sú vo veku, keď uznávajú iné hodnoty. Nesledujú politiku a pre nich bude výber o trochu ťažší. Televízne šoty im neporadia a ja dúfam, že svojim pohľadom na svet sa nedajú "opiť  rožkom" a použijú rozum.

Prišla som na to, že Slováci majú veľmi krátku pamäť...zabudnú na aféry, kauzy aj na prešľapy politikov. Sme tolerantní len na politikov a svoju toleranciu nevieme uplatniť na ľudí okolo seba. Zabudneme na to, že štát sa má starať o nás - občanov a nie MY občania o štátnych zamestnacov a ich kontá..  Chvíľu pred voľbami sa bude dať zase všetko urobiť, vybaviť a občan bude na prvom mieste. Ja ako občan mám rada priame reči a hlavne skutky, ktoré pocíti občan na vlastnej koži. Moja osobná skúsenosť je taká, že ťažko chorý občan ako bola moja mamička,  ktorú som opatrovala je vlastne štátom aj spoločnosťou doslova odkopnutá na okraj spoločnosti...a spolu s ňou  aj ja. Finančne bolo opatrovanie slabo ohodnotené a doprosovať sa o zdravotné pomôcky bolo niekedy ponižujúce. Moja mamička už nežije, ale v takejto situácii sú iní ľudia   a nie je ich málo. Je to životná situácia, na ktorú sa pripraviť nedá. Jeden deň je človek zdravý a sebestačný a na druhý deň je odkázaný na pomoc blízkeho   / v tom  lepšom prípade /  alebo na pomoc štátu. Neviem ako sa pozerajú na voľby iní občania, ale ja si vážim tých, ktorí robia pre občana stále niečo prospešné a majú slušnosť a spravodlivosť  vo svojej vízii. Sú predsa  skupiny občanov, ktorí  sú opakovane akoby neviditeľní.  Patria  tam chronocky chorí, telesne postihnutí či inak handicapovaní. Stratili sme už cit a nevieme sa vcítiť do kože, ako a čo sa deje v rodine postihnutého človeka. Obmedzovaný je nielen postihnutý človek, ale celá jeho rodina...ak ostane rodinou stále. Prežila som to ako aj lekári mali názor:" čo by ste chceli , je to polymorbídny stav a čaká len na smrť". Moja odpoveď bola " ona by chcela byť tiež zdravá a bohatá, ale bohužiaľ.. ona si to určite nevybrala..."  Naša spoločnosť ešte nedospela na to, aby aj zdravotnú aj sociálnu politiku tvorila pre každého občana, či má 1 rok alebo 101 rokov, či je zdravý alebo chorý...či bohatý či chudobný.

Upieram pohľad na prvovoličov, lebo tí môžu /ak budú chcieť/ povedať ÁNO  - tej skutočnej demokracii. Nová  generácia má predsa veľkú šancu, veľké nadšenie a silu meniť život . Spolu by sme mali povedať :NIE -korupcii a vráťme  sa k zdravému rozumu a ľudskosti. Bezmocní ľudia, nie sú pekná vizitka štátu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?