Slováci chovajme sa už ako dospelí ! Všetky deti sú naše poklady.

Autor: Katarína Ivaničová | 6.11.2015 o 9:21 | Karma článku: 6,40 | Prečítané:  903x

Na Slovensku už každý vie všetko, to nie len, že čo Slovák to futbalista....ale čo Slovák to politik. Mohli by sme prenechať úvahy, rady a aj rozhodnutia na odborníkov? Myslím si, že by to bol pre Slovensko prínos.

Som obyačjná žena, matka ....prežila som životné situácie, kedy som musela zaťať zuby a aj bojovať. Bojovať za zdravé deti v škole, lebo učitelia nevedeli zvládnúť šikanovanie, teda učitelia ...jedna samoľúba učiteľka. Učiteľka sa robila veľmi dôležitá a moje deti trpeli. Sú dvojičky a to bolo výhodou, mali aspoň jeden druhého. Škola urobila mnoho chýb, ale doteraz to " prepáčte" nebolo počuť. Bojovať za ťažko chorú matku, ktorú už spoločnosť odpísala... Sme demokratická spoločnosť, ktorá nepraje dobru. Dobrý človek je na smiech. Pomoc a pochopenie už berú ľudia skôr ako urážku. Viem o čom píšem, mám s tým skúsenosti...no som nepoučiteľná. Hovoria mi, že som moc citlivá. preto som rozmýšľala nad tým, či je vôbec naša spoločnosť pripravená na začlenenie chorých detí medzi zdravé deti, do kolektívov škôl ? Nemyslím teraz systém vzdelávania, ale tú obyčajnú ľudskú časť.Rodiny sú rôzne , niektorí rodičia majú aj dve práce, aby rodine zabezpečili ako -taký dôstojný život, potom sú rodiny, ktoré si berú od štátu dávky a za tie sa teda vyskakovať nedá... a keď treba ešte napr. na alkohol potom už vôbec. Pedagógovia majú veľa poviností, sú zle platení a často sú už znechutení tým, ako sa nič nedá zlepšiť.

Do tohto chceme detičky, ktoré majú postihnutie "hodiť" ? Bez prípravy učiteľov, rodičov, detí a spoločnosti? Môj názor je, že je to dobrý nápad, lebo choré deti nesmú byť diskriminované a určite si zaslúžia normálnu školu , ale so špeciálnym prístupom a  s asistentami. No kým nezačne spoločnosť o tom nahlas hovoriť, pokiaľ nezačnú rodičia svojim deťom vysvetľovať a pokiaľ učitelia nebudú na to pripravení budú trpieť hlavne detičky s postihnutím. Veď vieme, aké vedia byť deti zlé...mnohé si to donesú z domu. Celkovo majú rodičia s postihnutými deťmi ťažký život, lebo štát namiesto pomocnej ruky im ukáže chrbát. No oni bojujú dennodenne a to sú pre mňa hrdinovia..oni a ich deti.

Ja si vždy poviem, že nie je dobrý štát, keď sa nevie postarať o slabých a chorých. Spokojnosť týchto ľudí ukazuje, či štát funguje správne, ale bohužiaľ u nás na Slovensku ešte za tie roky demokracie nefungoval správne. Štát chráni silných a slabým hádže omrvinky. Toľko by sa dalo pomôcť za tie peniaze,čo majú zisky poisťovne, čo odídu zbytočne,alebo čo sa doslova rozkradnú.Nemáme na to dosah? Máme bojujme, za seba, za naše deti, za chorých...zaslúžia si to. Ak pomôžeš v živote aspoň jednému človeku,tak sa oplatilo žiť. Nikto by sa nemal v našej spoločnosti doslova "stratiť".Človek si nevyberie aký sa narodí, ale ako bude žiť to snáď dokáže ovplyvniť. Celkovo chorí to nevedia ovplyvniť...neprosia, nežobrú, ale aj tak si pomoc a záujem štátu zaslúžia. Dospejme už ! Zajtra môžeme byť na ich mieste MY.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?