O pomoc voláme potichúčky...

Autor: Katarína Ivaničová | 10.11.2015 o 20:02 | (upravené 10.11.2015 o 20:13) Karma článku: 6,92 | Prečítané:  478x

Myslím si ,že o pomoc voláme potichúčky a nie je nás počuť.  V našej spoločnosti  je mnoho chvíľ , keď       v   človeku prevládne beznádej. Človek má pravdu...ale nevie ju dokázať a zacíti na vlastnej koži,čo je to  bezmocnosť.

Nechcem teraz písať o kauzách, ktoré hýbu našou spoločnosťou...tie sú, aj budú. Chcem poukázať na svoj príbeh. Starala som sa o chorú mamičku aj otecka. Mamička bola vo veľmi ťažkom stave a potrebovala 24  hodinové opatrovanie. Podotýkam,že náročné opatrovanie. Mám aj brata, ktorý je o 3 roky starší ako ja. Ja som sa starala a on za štyri roky neprejavil o matku žiadny záujem. Neprišiel ju pozrieť, nezavolal...skratka ignoroval ju aj mňa.Bolo mu jedno,že mám malé dvojičky a niekedy nevládzem., že som nemohla pracovať a musela som poberať smiešny príspevok za opatrovanie od štátu. Býval v matkinom dome a užíval si jej majetok a mamičku som mala   ja pri sebe. Po 3 a pol roku som dala na súd schváliť darovaciu zmluvu, rodina ma nahovorila, teda sestra mojej mamy a iná rodina.  Vraj si to zaslúžim. A tak pripadlo mne viac ako jemu. Po smrti mamičky mi neprispel ani centom na pohreb, jediné čo ho zaujímalo bolo dedičstvo. Tak isto mi neprispel ani na pohreb otecka a ani na pomník. Dal ma na súd a po čase vyhral súd. Mal "dobrého" právnika, teda človeka, ktorý má veľmi dobré známosti na súde aj na prokuratúre a tu v okresnom meste má krycie meno" podvodník". O podiel navyše  som prišla , ale tým to nekončí. Tento právnik pracuje ďalej a pritom pred časom/ teda ešte pred tým ako ma dal brat na súd/  tento istý právnik zastupoval aj mňa v inej veci, aj môjho priateľa v inej veci a aj môjho synovca...nikomu to nevadilo a už vôbec nie sudkyni ajˇkeď to bolo na súde povedané./ Prebehlo teda dedičské konanie a znovu právnik zariadil, že brat nemá uznať pohrebné náklady. Tak, že ja sa starám, platím ,zariaďujem a on berie. Zákony sú čudné. A hlavne čo to za spoločnosť, keď ten, čo je v práve nevyhrá? Človek sa nemusí starať o rodičov, ale dedič je aj tak .U nás sa ťažko dokáže, že dieťa sa nestará, lebo dedenie patrí do tabu. Dediť chce každý. V celom súdnom konaní bolo mnoho chýb, mnoho klamstiev, ale ani generálny prokurátor nemal  na to dosah a na Najvyšší súd to teda nešlo.  Pritom v inom spore, kde sme dali žalobu na Kataster sme na Krajskom súde vyhrali a jednalo sa o celý postup, tak isto ako v konaní o zrušenie darovacej zmluvy..Nejde mi o peniaze, ale o princíp. V živote som spolu s rodičmi pomáhala stále len bratovi a jeho deťom a tu mám odplatu. Smeje sa mi do tváre    a vraj to nie je všetko. Pán právnik si chystá niečo ďaľšie ako ma ešte obabrať ako spoluvlastníka nehnuteľnosti. Volala som o pomoc, písala som , ale asi potichúčky.

Všetko čo som za života pre rodičov urobila neľutujem...vrátila som im aspoň časť toho, čo dali oni mne. Mrzí ma to, že bezmocnosť je boľavé precitnutie . A ten pohŕdavý pohľad môjho vlastného brata si nezaslúžim. Peniaze mu nepokazili charakter, on ho už taký mal...na mňa mal "len daj, pomôž."..Stretli sa s právnikom rovnako zaľúbeným do peňazí a ešte k tomu sú kamaráti - poľovníci.  A človek môže volať, kričať aj plakať...systém rodinkárstva a kamarátstva Vás prevalcuje." Tak si užívajte víťazstvo...aj peniaze, charakter si však peniazmi nezlepšíte . "Je mi vás ľúto...

Preto si myslím,že očista súdnictva aj inštitúcií by mohla prísť už čosko, lebo koľko ľudí takéto sklamanie nezvládne. Som presvedčená, že dobro sa už nevypláca.Notári, právnici, sudkyne všetko je o  ľuďoch a v ľuďoch. Poviem to hocikomu do očí, že existje na Slovensku kamarátstvo, rodinkárstvo a aj korupcia. ...a viem, o čom hovorím. Neviem len, či je to pozostatok komunizmu alebo kríženec komunizmu s demokraciou...Ak budete  v podobnej situácii o pomoc volajte riadne nahlas!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?