Odpustite mi moje chyby...žijem prvý raz

Autor: Katarína Ivaničová | 9.4.2016 o 9:40 | (upravené 9.4.2016 o 19:50) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  538x

Je populárne, že vás najlepšie ohodnotí a skritizuje človek, ktorý vás nepozná. Použije informácie od ďaľších takých podobných a výsledok je čisté osočovanie.  Dotyčnému to stačí na svoje upokojenie,ale...

Mám už dosť rokov a  viem aký je život ..často krutý,ale aj zábavný či pokojný. Nemáme v ňom všetci rovnakú štartovaciu čiaru a ani to šťastie žiť podľa svojich predstáv. No a reparát, ten na život neexistuje.

Som obyčajný človek, mám svoje chyby a snáď aj  prednosti. Povahu škorpióna a za pravdu som ochotná zabojovať. Klebety ma nezaujímajú, lebo pre mňa sú to len slová, ktoré často človek vysloví nahlas len preto, aby si upokojil svoje svedomie, že on je predsa ten lepší. V živote sa vyskytne veľa situácií ,kedy nevie človek zareagovať ihneď, nevie zareagovať správne.Poznáme to všetci. Stalo to aj mne a určite mnoho razy. Mám tú silu, že viem počúvať pravdu a to aj v názoroch na mňa.,lebo je iné napísať niečo pod článok, pod blog pod pseudonymom a iné je povedať pravdu do očí, dať si vysvetliť     a aj si uznať chybu. O ospravedlnení ani nehovorím, lebo to dokáže len "človek".Rada sa bez emócií porozprávam, no keď niekto volí urážky a osočovanie je to asi pre iný orgán.

Moja mamička vravievala, že každý by sa mal pred nejakým slovným útokom pozrieť sám na seba v zrkadle. Pod pseudonymom môže človek aj seba pochváliť....iným ublížiť a nakoniec pred spaním sa sladko usmiať..."aký som ja dobrý človek"

Poznám veľa ľudí, ktorí žijú vo zväzku bez manželstva a sú to aj celebrity,či ženy roka...Môžem si zvoliť, to, čo vyhovuje mne a mojim členom rodiny...tuším sa to volá demokracia a súkromie. Súkromný život je  chránený a je každého jeho vecou. Čo nie je zakázané, to je dovolené.Mohla by som aj ja kydať na ľudí, vymýšľať si, či spájať veci dokopy až mi vyjdu nezmysly,ale nemám na tom záujem. Každý máme svojich starostí a problémov dosť a nebudem nikomu pridávať.

Niekto urobil chybu vo vzťahu k inému človeku, teraz ho to mrzí a preto pľuje jedovaté sliny po iných.Sebareflexia sa nekoná, iba útoky a osočovanie a pritom existuje dohoda a ospravedlnenie,ale to je takým ľuďom pod ich úroveň. Ja som iná pomôžem,poprosím, poďakujem a keď treba ,tak sa ospravedlním. Ak by ľudia viac používali tieto čarovné slovíčka, žilo y sa nám príjemnejšie. Arogancia nie je na zdravie prospešná, trpí pre ňu hlavne srdce ,cievy a aj štítna žľaza.

Staroba nás čaká všetkých, niekoho skôr a niekoho neskôr, skúsme byť tolerantnejší k ľuďom, ktorí potrebujú našu pomoc.Nehovorme si, že však som pomohol,ale pomáhajme. Nevieme o koľko dní, týždňov,mesiacov či rokov budeme takúto pomoc potrebovať aj my samy. Dnes sa usmievame na svojich členov rodiny a zajtra nás môže choroba dostať do stavu, keď sa nebudeme vedieť ani na nich usmiať. Nakoniec len... ,hodnoťme ľudí až vtedy ak ich poznáme a porovnávajme ich zo sebou. Som ja lepší? Nemám chyby? Dokázal by som to urobiť ja a pomôcť? ...ak sú odpovede 3x áno, tak potom treba povedať svoje námietky rovno do očí tomu, ktorého sa to týka... Ublížiť je také ľahké a možno aj chvíľu zábavné, ale následky už také vtipné nie sú.,tým sa vyhýba aj " najlepší na Slovensku ".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?